-Penjanaan oksigen di tapak kini merupakan keputusan kos yang tulen, bukan secara teori. Oksigen cecair pukal AS berpurata USD 258 setiap tan metrik pada Mac 2026 dan USD 263 setiap tan metrik pada Jun 2026, dengan LOX pukal Kanada pada USD 230 dan USD 233 setiap tan metrik pada bulan yang sama, menurutData harga oksigen cecair pukal IMARC untuk separuh pertama 2026. Berbanding harga penghantaran yang bergerak mengikut pasaran, kes penjanaan di tapak menjadi lebih kukuh setiap suku tahun.
Tangkapannya ialah tiada teknologi yang menang. Sistem PSA, VSA dan membran semuanya terletak pada satah ketulenan-berbanding-yang sama, dan setiap satu menukar ketulenan melawan aliran untuk mengekalkan kedudukannya di atasnya, iaitumengapa ketiga-tiga teknologi itu bersaing sama sekalibukannya satu hanya menggantikan yang lain.
Perbandingan penjanaan oksigen PSA vs VSA vs membran ini ialah penyelidikan-sahaja. Ia menggunakan penanda aras yang diterbitkan, lembaran data OEM dan badan piawai dan tidak menuntut data ujian tangan- pertama. Bahagian yang mengikuti menilai ketiga-tiga mengenai ketulenan, aliran dan skala, tenaga dan jumlah kos pemilikan, jejak dan penyelenggaraan serta suapan-kesediaan udara dan pensijilan.
Perbandingan ringkasan: PSA lwn VSA lwn penjanaan oksigen membran sepintas lalu
|
PSA |
VPSA |
Membran |
|
|---|---|---|---|
|
Terbaik untuk |
Saiz kecil hingga pertengahan-pada-permintaan tapak |
Bekalan industri kereta api tunggal yang besar- |
Pengayaan sederhana di mana 90%+ ketulenan tidak diperlukan |
|
--- |
--- |
--- |
--- |
|
Band kemurnian |
90 hingga 95 vol.%, siling argon hampir 95% |
90 hingga 93 vol.% tipikal, 94 vol.% siling |
Band pengayaan, bukan setpoint |
|
Julat aliran |
1.5 hingga 197.4 Nm³/j merentasi 18 saiz |
700 hingga 10,000 Nm³/j kereta api tunggal-; 80 hingga 400 Nm³/j dalam unit yang lebih kecil |
Sisik dengan luas membran dan kiraan peringkat |
|
Tenaga khusus |
0.45 hingga 0.60 kWj/Nm³ |
0.28 hingga 0.38 kWj/Nm³ |
Tidak diterbitkan dalam unit yang setanding |
|
Suapan-permintaan udara |
Kira-kira 11 m³ udara termampat setiap 1 m³ O₂ |
Blower pada 300 hingga 1,000 mBar, lapisan pengeringan integral |
Tekanan suapan dan output pemacu suhu |
|
Aplikasi biasa |
Klinik, makmal, kimpalan, rawatan air |
Keluli, pulpa, simen, tugas pengoksidaan yang besar |
Sokongan pembakaran, akuakultur, selimut |
Cara membaca perbandingan:
Julat prestasi yang ditunjukkan di atas harus dianggap sebagai julat kejuruteraan indikatif dan bukannya nilai terjamin. Ketulenan oksigen sebenar, pemulihan, penggunaan tenaga khusus dan kos operasi berbeza-beza mengikut keadaan udara-suapan, aliran oksigen, tekanan penghantaran, suhu ambien, ciri media penjerapan atau membran, kitaran pengendalian dan konfigurasi sistem.
Jika nilai diperoleh daripada spesifikasi terbitan pengeluar, ia tidak seharusnya ditafsirkan sebagai keputusan ujian Sollant yang disahkan secara bebas. Di mana kami menyediakan data khusus Sollant-, model, keadaan pengendalian dan kaedah pengukuran yang berkenaan hendaklah dinyatakan.
PSA menyalurkan 90 hingga 95 vol.% oksigen dalam 18 saiz daripada 1.5 hingga 197.4 Nm³/j (menerbitkan spesifikasi oksigen PSA dan data kitaran, diperolehi 2026). VPSA mencapai 700 hingga 10,000 Nm³/j kereta api tunggal-, bersamaan dengan 25 hingga 345 tpd, sehingga 94 vol.% (besar-kapasiti loji VPSA, aset bertarikh 2024-2025), dan 80 hingga 400 Nm³/j pada 93% dalam bingkai yang lebih kecil (Unit VPSA dalam jalur 80 hingga 400 Nm³/j, diperolehi 2026). VPSA berjalan pada 0.28 hingga 0.38 kWj/Nm³ berbanding PSA 0.45 hingga 0.60 (penggunaan tenaga penanda aras bagi setiap meter padu oksigen, tapak dikemas kini Ogos 2026). Keluaran membran ialah jalur pengayaan, bukan titik set, kerana selektiviti O₂/N₂ dalam polimer praktikal adalah sederhana (selektiviti O2/N2 diukur dalam-membran gentian berongga, 2020-08).
Peraturan keputusan:pilih PSA di bawah kira-kira 100 Nm³/j, VPSA di atasnya, dan membran hanya apabila jalur pengayaan mencukupi.
Baca setiap angka sebagai julat. Suapan-kualiti udara, ketinggian, kitaran tugas dan reka bentuk kitaran semuanya menggerakkan nombor ini, jadi angka tajuk pembekal tidak dapat dibandingkan melainkan syarat ujian dinamakan.
Apakah sebenarnya yang memisahkan ketiga-tiga teknologi ini?
Ketiga-tiga mengambil udara suapan yang sama dan memisahkannya secara berbeza, dan perbezaan itu menyebabkan setiap perdagangan hiliran-off. Oksigen PSA menghantar udara melalui penapis molekul jenis-zeolit yang lebih suka menyerap nitrogen di bawah tekanan, meninggalkan oksigen dalam aliran produk; mengurangkan tekanan menjana semula katil (Atlas Copco, dikemas kini 2026-07-07). Oleh itu, penjana oksigen penjerapan ayunan tekanan menghasilkan oksigen dengan menahan nitrogen, bukan dengan menarik oksigen ke hadapan. Kekeliruan biasa ialah penapis molekul karbon, yang memisahkan dengan penyebaran kinetik, oksigen memasuki liang lebih cepat daripada nitrogen. Itulah mekanisme nitrogen-PSA klasik, mod pemisahan udara yang berbeza, jadi mana-mana frasa "katil CMS membuat oksigen" adalah salah.
VSA dan VPSA menjalankan kimia penjerapan yang sama tetapi menjana semula pada bahagian vakum, yang mengubah tenaga dan profil skala. Membran berfungsi pada prinsip yang sama sekali berbeza: larutan-penyebaran melalui gentian berongga, di mana oksigen lebih telap daripada nitrogen, jadi resapan adalah oksigen-udara diperkaya, bukan oksigen tulen.
Fakta tunggal itu menjelaskan mengapa ketiga-tiga teknologi bersaing sama sekali. Dalam mana-mana perbandingan penjanaan oksigen PSA lwn VSA lwn membran, ia menduduki kotak berbeza dengan satah ketulenan-berbanding-yang sama, dan setiap satu memperdagangkan ketulenan melawan aliran. Untuk PSA, pemasaan kitaran menetapkan siling ketulenan: fasa penjerapan yang lebih lama menghasilkan aliran yang lebih tinggi tetapi ketulenan yang lebih rendah, manakala kitaran yang lebih pendek mengutamakan ketulenan berbanding volum, dan ketulenan yang lebih tinggi juga memerlukan lebih banyak udara termampat dan jejak yang lebih besar (Atlas Copco, dikemas kini 2026-07-07).
Sebelum memetik apa-apa, pengedar memerlukan lima input daripada pelanggan: jalur ketulenan yang diperlukan, aliran yang diperlukan dalam Nm³/j dan SCFM, tekanan kerja, ketinggian dan kitaran tugas. Lima nombor itu menentukan teknologi yang sedang berjalan.
Petua Pro:Angka ketulenan tanpa titik pensampelan dan syarat ujiannya ialah nombor pemasaran, bukan spesifikasi. Gunakan ujian itu pada setiap lembaran data yang anda terima, termasuk yang anda kirim semula.
Kesucian: apakah yang sebenarnya boleh disampaikan oleh setiap teknologi?
PSA dan VPSA kedua-duanya mencapai jalur 90 hingga 95 vol.%, membran tidak, dan tiada apa-apa kekurangan penulen hiliran memecahkan siling 95%.
Nota penting mengenai data ketulenan oksigen
Ketulenan oksigen bukanlah sifat tetap PSA, VSA atau sistem membran. Ketulenan sebenar bergantung pada-suapan keadaan udara, kadar aliran, tekanan operasi, tetapan kitaran, ciri penjerap atau membran dan konfigurasi sistem.
Oleh itu, julat dalam carta bertujuan untuk-perbandingan tahap teknologi, bukan sebagai spesifikasi output yang dijamin untuk setiap sistem.

Ketulenan PSA boleh dipilih dan bukannya tetap. Satu spesifikasi PSA yang diterbitkan menawarkan gred pada 90, 92, 93, 94 dan 95%, dan aliran menurun apabila gred meningkat: 197.4 Nm³/j pada 90% turun kepada 179.4 Nm³/j pada 95% (gred ketulenan PSA dan aliran kosnya, 2025). VPSA berjalan ke siling yang sama,sehingga 94vol.% pada data rujukan yang diterbitkan GASGEN (dikemas kini Ogos 2026).
Siling adalah fakta molekul, dan ia tergolong dalam mekanisme zeolit. Di bawah tekanan, zeolit ayak lebih suka menjerap nitrogen dan oksigen dibiarkan dalam gas produk (asas pemisahan ayak{1}}molekul, dikemas kini pada 7 Julai 2026). Argon cukup dekat dengan oksigen dalam saiz dan tingkah laku penjerapan yang mana penapis tidak dapat memisahkan kedua-duanya secara ekonomi.
Mengapa 95% adalah dinding, bukan tetapan:melepasi 95% bermakna menambah penulen hiliran, bukan menaikkan unit.
Ketulenan pemisahan oksigen membran berkelakuan berbeza. Selektif-satu peringkat O2/N2 adalah sederhana, jadi produk ialah jalur pengayaan dan bukannya titik tetapan yang anda dail masuk dan tekanan suapan, suhu dan kiraan peringkat menggerakkan hasil lebih daripada apa-apa tetapan kawalan. Itu bukan kecacatan di mana permohonan itu mahukan pengayaan; ia adalah kehilangan kelayakan di mana permohonan mahu gred.
Aplikasi ini menetapkan penapis yang berguna. Pengudaraan air sisa dan akuakultur berjalan pada 90 hingga 93%, bahan api oksi kaca-dan pengayaan EAF keluli pada 90 hingga 95%, dan penjanaan ozon pada 90 hingga 95% (ketulenan oksigen minimum mengikut penggunaan, dikemas kini Ogos 2026).
Oksigen perubatan menyelesaikan persoalan membran secara langsung. WHO menyatakan bahawa oksigen perubatan PSA adalah 93% tambah atau tolak 3%, manakala oksigen yang dihasilkan oleh pencairan udara untuk kegunaan perubatan mestilah tidak kurang daripada 99.5% (Keperluan ketulenan oksigen perubatan WHO, 2020, halaman piawaian masih terkini). Untuk aplikasi oksigen perubatan, pengguna hendaklah sentiasa mengesahkan pematuhan dengan peraturan tempatan dan piawaian yang berkenaan sebelum memilih peralatan. Spesifikasi penjana oksigen sahaja tidak menentukan kelulusan kawal selia. Jalur pengayaan sistem membran berada jauh di bawah 93% dan oleh itu hilang kelayakan daripada penggunaan perubatan, dan unit PSA tidak boleh hanya ditolak kepada 99.5% tanpa penulen hiliran.
Bahagian kos ketulenan adalah mekanikal, bukan komersial. Fasa penjerapan yang lebih panjang menghasilkan aliran yang lebih tinggi pada ketulenan yang lebih rendah; ketulenan yang lebih tinggi memerlukan lebih banyak udara termampat dan jejak yang lebih besar untuk memprosesnya.
Aliran dan skala: di manakah setiap teknologi berhenti menjadi ekonomi?


Crossover berada pada kira-kira 100 Nm³/j. Di atasnya, sistem oksigen penjerapan ayunan vakum menjimatkan 30 hingga 50% tenaga yang akan dibakar oleh unit PSA untuk output yang sama; di bawahnya, kesederhanaan mekanikal PSA menang secara langsung (penanda aras tenaga penjana oksigen GASGEN, dikemas kini Ogos 2026).
Peta sampul surat yang diterbitkan itu terbelah bersih. Penjana PSA berjalan dari 1.5 hingga 197.4 Nm³/j (OXYBERG), manakala unit VPSA dalam jalur 80 hingga 400 Nm³/j meliputi 47 hingga 235 scfm, atau 2.5 hingga 12.6 tan sehari (Atlas Copco OGV+). Kapasiti loji VPSA berskala besar-besar mencecah 700 hingga 10,000 Nm³/j dalam satu kereta api, bersamaan dengan 25 hingga 345 tan sehari sebanyak 100% O₂ (Linde Engineering).
Mengapa PSA berhenti menskala dengan lancar? Setiap menara melengkapkan kitaran setiap 60 hingga 120 saat, dan tangki penampan hiliran menukar output katil berdenyut kepada aliran berterusan (OXYBERG). Oleh itu turndown dibatasi oleh pemasaan kitaran dan volum penimbal, bukan oleh permintaan sahaja.
Sampul surat itu menerangkan peta permintaan di sebalik loji VPSA yang besar: segmen industri yang mereka sediakan termasuk keluli dan -logam bukan ferus, kaca, pulpa dan kertas, perlombongan, pembakaran dan bahan kimia, pemanggangan katod bateri litium, rawatan air sisa dan oksifuel simen (Linde Engineering).
Dua kaveat jujur. Di bawah crossover, VPSA kecil membawa infrastruktur yang tidak diperlukan oleh aplikasi. Di bahagian paling atas julat, pemisahan kriogenik kekal sebagai penyandang.
Tenaga dan jumlah kos pemilikan: yang manakah lebih murah untuk dijalankan?
VPSA ialah pilihan-tenaga yang paling rendah pada skala dan PSA yang paling rendah pada skala kecil, jadi pada-kos penjanaan oksigen tapak bergantung pada tempat anda duduk pada paksi aliran.
|
Teknologi |
Penggunaan tenaga khusus |
Band kemurnian |
Skala terbaik |
|---|---|---|---|
|
VPSA |
0.28-0.38 kWj/Nm³ |
90-93% |
100-5,000 Nm³/j |
|
PSA |
0.45-0.60 kWj/Nm³ |
90-95% |
1-200 Nm³/j |
|
PSA plus penulen |
0.60-0.80 kWj/Nm³ |
99%+ |
Kecil hingga sederhana |
|
Kriogenik |
0.55-0.90 kWj/Nm³ |
99.5%+ |
besar |

Itu adalah penggunaan tenaga penanda aras bagi setiap meter padu oksigen daripada perbandingan teknologi GASGEN, yang dikemas kini pada Ogos 2026. Ketulenan membawa kosnya sendiri: 90% hingga 93% menambah kira-kira 5-8% tenaga, dan 93% hingga 95% lagi 10-15%, jadi penalti tenaga bagi setiap sebatian langkah ketulenan.
Jangka hayat penapis ialah item baris kedua.Panduan penggantian CMS Nitroquanta(2026-05-28) memberikan 5 hingga 10 tahun dalam keadaan ideal, 3 hingga 4 tahun dengan udara tercemar atau operasi pada had suhu atas, dan 12 tahun atau lebih dari satu cas dengan prarawatan yang sangat baik. Hidrokarbon dan penyumbatan liang aerosol minyak, kelembapan, pergeseran mekanikal dan debu, dan kitaran haba memacu perbezaan, jadi selang penggantian ayak yang realistik ialah soalan prarawatan, bukan soalan vendor.
Berbanding gas yang dihantar, harga oksigen cecair pukal IMARC untuk separuh pertama 2026 adalah sebanyak USD 258 setiap tan metrik pada bulan Mac dan USD 263/MT pada bulan Jun di AS, dan USD 230/MT dan USD 233/MT di Kanada. Apa yang tetingkap penyelidikan ini tidak dapat-sahkan semula pada halaman langsung ialah permintaan dan angka pulang modal-angka untuk-penjanaan tapak berbanding LOX yang dihantar, jadi tiada tempoh bayaran balik disebut di sini.
Peraturan pengukuran: log kWj sebenar selama seminggu dan bahagikan dengan jumlah Nm³ yang dihasilkan, berbanding pada tahap ketulenan anda. Nombor itu, bukan lembaran data, adalah perkara yang harus ditandatangani oleh pemerolehan.
Jejak, penyelenggaraan dan suapan-kesediaan udara: apakah yang diminta oleh setiap tapak?
Teknologi yang menang dalam jejak dan penyelenggaraan ialah teknologi yang prarawatan udaranya-suapan ditentukan dengan betul, kerana prarawatan yang tidak mencukupi memendekkan hayat ayak dan membatalkan tuntutan prestasi merentas ketiga-tiganya. Suapan-rantaian udara yang diperlukan oleh setiap teknologi ialah kekangan sebenar: PSA memerlukan udara termampat yang bersih dan kering daripada pemampat, pengering dan kereta api penapisan, dengan penapis wap-penyatuan dan minyak bergantung pada jenis pemampat, yang biasanya dinyatakan kepada kelas ISO 8573-1 (Atlas Copco, tiada tarikh halaman). Unit VPSA menghapuskan pengering yang berasingan kerana lapisan pengeringan integral menghilangkan lembapan dan CO2 di hadapan lapisan penjerapan, jadi sistem peniup tekanan rendah (300 hingga 1000 mBar, atau 4 hingga 15 psi) membawa keseimbangan loji yang lebih ringan.
Profil penyelenggaraan berbeza mengikut mekanisme. Penjana oksigen penjerapan ayunan tekanan mengitar katilnya kira-kira setiap 60 hingga 120 saat, jadi output berdenyut dan memerlukan tangki penimbal, dan kitaran-terdorong ayak adalah kos berulang yang tulen. Modul membran tidak mempunyai katil berbasikal untuk dikurangkan, manakala VPSA menambah beban perkhidmatan sisi blower dan vakum-sebaliknya.
Sijil, bukan risalah:minta laporan ujian menamakan model yang tepat, bukan lembaran data generik.
Untuk pengedar yang melayakkan pembekal, minta penandaan CE dengan pengisytiharan PED 2014/68/EU, ISO 9001 sebagai sijil kualiti am, ISO 13485 di mana unit itu dijual untuk kegunaan perubatan dan-laporan ujian prestasi pihak ketiga yang menamakan model tepat untuk ketulenan, aliran dan tekanan daripada badan bertauliah atau dimaklumkan. Tambah ISO 8573-1 bukti ujian-udara termampat untuk bahagian udara-suapan, dengan spesifikasi loji oksigen perubatan WHO dan UNDP sebagai dokumen rujukan. Satu pilihan dalam PSA-zon digemari di bawah ~100 Nm³/j crossover ialah Sollant Treatment's SLTZO-1MZ to SLTZO-30MZ julat, meliputi 1 hingga 30 Nm³/j pada 93% ± 3%, yang menyokong pemilihan pemampatan udara dalaman atau peranti CMS semasa ayak mendap.
Siapa yang harus memilih teknologi yang mana?
Jika anda memerlukan 90–93% oksigen pada aliran sederhana, pilih PSA atau unit VPSA yang kecil. Jika anda memerlukan 90–95% pada aliran berterusan yang tinggi, pilih VPSA. Jika anda memerlukan oksigen perubatan pada 93% ± 3%, pilih PSA. Jika anda mahukan pengayaan dan bukannya titik tetapan ketulenan pada aliran besar, pilih membran.
Pengendali air sisa atau akuakultur, 90–93% pada aliran sederhana:PSA biasanya sesuai, dan VPSA kecil menjadi kompetitif apabila aliran meningkat ke arah silang.
Loji kaca, keluli atau simen, 90–95% pada aliran berterusan yang tinggi:VPSA menang pada ambang aliran apabila VPSA mengatasi PSA, kira-kira 100 Nm³/j, di atasnya ia menjimatkan 30–50% tenaga.
Pembeli oksigen perubatan, 93% ± 3% di bawah ISO 7396:PSA memenuhi keperluan ketulenan oksigen perubatan WHO; bekalan gred pencairan-dipegang kepada 99.5%.
Pengayaan pada aliran besar:Membran sesuai dengan aplikasi yang memerlukan jalur pengayaan dan bukannya titik tetapan ketulenan, kerana selektiviti O2/N2 yang diukur dalam-membran gentian berongga menetapkan jalur keluaran, bukan titik tetap. Oleh itu, ketulenan pemisahan oksigen membran bukanlah sumber oksigen-gred perubatan.
Di bawah hujung kecil PSA atau di atas sampul kereta api-tunggal VPSA, jawapannya dihantar oksigen cecair atau kriogenik pada-penjanaan tapak.
Sollant membangun dan mengeluarkan peralatan-udara termampat dan penjana gas, termasuk sistem penjanaan oksigen dan nitrogen. Jika anda mensaiz sistem untuk pelanggan tertentu, minta semakan saiz dan kami akan menangani aliran, ketulenan dan nombor kitaran tugas-dengan anda.
Soalan Lazim
S: Adakah PSA lebih baik daripada VSA?
J: Kedua-duanya tidak menang langsung; crossover berada pada kira-kira 100 Nm³/j. Di bawahnya, kitaran PSA yang lebih ringkas dan kos peralatan yang lebih rendah menjadikannya pilihan yang praktikal. Di atasnya, vakum{3}}permintaan tenaga sampingan VPSA yang lebih rendah mengurangkan penggunaan kuasa sebanyak 30 hingga 50 peratus, iaitu ambang aliran di mana VPSA mengatasi PSA pada kos operasi.
S: Bolehkah sistem membran menghasilkan oksigen perubatan?
J: Tidak. Keluaran membran ialah jalur pengayaan, bukan gred ketulenan terkawal, dan ia tidak boleh memegang kepekatan 93% ± 3% yang ditentukan oleh keperluan ketulenan oksigen perubatan WHO untuk loji PSA. Bekalan gred pencairan-dipegang kepada 99.5%, sistem membran tahap tidak mencapai sama sekali.
S: Bolehkah saya berhijrah antara teknologi?
J: Bukan sebagai penurunan-dalam pertukaran. Setiap teknologi menetapkan suapan-rantai udara, jejak dan penimbal-keperluan storannya sendiri, jadi suis bermaksud-mensaiz semula pemampat, pengering dan penerima bersama penjana itu sendiri.
S: Apakah kualiti udara-suapan yang diperlukan oleh setiap satu?
J: Ketiga-tiganya bergantung pada udara bersih dan kering kepada kelas ISO 8573-1, memandangkan minyak dan kelembapan merendahkan penjerap dan media membran yang sama. VPSA membawa kelebihan di sini: lapisan pengeringan integralnya mengeluarkan pengering berasingan yang diperlukan oleh PSA dan gelincir membran di hulu.
S: Adakah teknologi ini masih relevan apabila harga LOX yang dihantar bergerak?
A: Ya. Harga oksigen cecair pukal, separuh pertama 2026, dijejaki oleh indeks IMARC, kekal tidak menentu dengan syarat pengangkutan dan bekalan, yang mengekalkan-kos penjanaan oksigen tapak yang boleh diramalkan dengan perbandingan untuk permintaan industri yang stabil.
Kesimpulan
Keputusan penjanaan oksigen PSA vs VSA vs membran bergantung kepada empat pembolehubah, bukan satu teknologi terbaik: jalur ketulenan yang diperlukan, skala, kitaran tugas dan ketinggian tapak. Sistem membran adalah yang paling mudah dipasang dan paling sukar untuk diselenggara, tetapi mereka menghadkan ketulenan yang lebih rendah dan berjuang apabila aliran tinggi juga diperlukan. PSA merangkumi julat praktikal terluas untuk permintaan kecil-hingga-sederhana, manakala VPSA menjadi pilihan yang lebih menjimatkan apabila permintaan berterusan meningkat melepasi kira-kira 100 Nm³/j. Ambang itu adalah tempat penjana oksigen penjerapan ayunan tekanan memberi laluan kepada penjerapan ayunan vakum pada kos larian, dan ia merupakan nombor tunggal yang paling bernilai diperiksa sebelum anda memetik.
Bagi pengedar, langkah seterusnya bukanlah padang teknologi tetapi latihan pengumpulan data. Kumpulkan lima input daripada pelanggan: aliran puncak dan purata, ketulenan yang diperlukan, kitaran tugas harian, ketinggian tapak dan kualiti udara-suapan yang tersedia. Dengan mereka yang ada, minta semakan saiz terhadap keadaan operasi sebenar dan bukannya angka tajuk katalog. Tanya pembekal untuk spesifikasi penapis, penggunaan tenaga khusus yang dinyatakan di tempat tugas pelanggan anda dan dokumen pensijilan yang digunakan untuk kegunaan akhir yang dimaksudkan. Pembekal yang boleh menjawab ketiga-tiga secara bertulis ialah pembekal yang boleh anda letakkan di hadapan hospital atau pemproses makanan dengan yakin.
Untuk bahagian yang lebih lengkap-menyebelah-tiga teknologi merentas ketulenan, skala dan kos, lihat perbandingan teknologi penjanaan oksigen kami.
